YÜKSEKOKULUMUZ İLK MEZUNLARINI VERDİ....

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi bünyesinde sağlık alanına kaliteli, eğitimli  iş gücünü kazandırmak için 2 yıl önce ilk öğrencilerini bünyesine katan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ilk mezunlarını vererek kep töreni heyecanı yaşadı.


Yaşlı Bakımı, Ağız ve Diş Sağlığı , İlk ve Acil Yardım bölümlerinde okuyan toplam 55 öğrenci üniversite hayatını kep atma töreni ile başarıyla sonlandırdı.


Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Soyöz'ün ev sahipliğinde  gerçekleştirilen törene İKÇÜ Rektörü Prof.Dr.Galip Akhan, Rektör Yardımcıları Prof.Dr.Turan Gökçe ve Prof.Dr.Saffet Köse, Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Mehmet Ali Malas, Eczacılık Fakültesi Dekanı Tijen Kaya Temiz, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr.İrfan Karadede, Genel Sekreter Gülten Gültekin ve akademisyenler katılırken; mezuniyet sevinci yaşayan gençlerin aileleri de onların bu gururuna ortak oldu.


"Altın bileziğimizi sağlayan hocalarımıza minnettarız"


Öğrenciler adına konuşan Okul birincisi Gökçe Doğancılı iki yıl boyunca desteklerini her zaman hissettikleri ailelerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında; "Bizlere bilgi ve tecrübelerini aktaran hocalarımıza olan borcumuz ödenemez. Bizlere altın bileziğimizi kazandıran hocalarımıza minnettarız" dedi.


"Yardımcı sağlık personeli ihtiyacı artıyor"


Mezunuyet töreninde öğrencilere seslenen İKÇÜ Rektörü Prof.Dr.Galip Akhan,  sağlık sahasında topluma sunulan hizmetin kalitesi her geçen gün artmasında tüm sağlık çalışanlarının özverili çabalarının önemli rol oynadığını kaydetti. Rektör Prof.Dr.Akhan," Tüm bu çabalar sayesinde gerek halk sağlığı sahasında, gerekse uygulanan tedavi yöntemlerinin niteliğinde dikkat çekici bir gelişme sağlanmıştır. Üniversiteler olarak, sağlık hizmeti sunmanın yanı sıra, yeni tedavi yöntemlerinin geliştirilmesi ve öğretilmesi için yoğun bir çaba içindeyiz" dedi.


Sağlık sektöründe “yardımcı sağlık personeli” ihtiyacının her geçen gün arttığını vurgulayan Prof.Dr.Akhan, "Uygulamalı eğitimin son derece önemli olduğu sağlık sahasında, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi olarak kaliteli  eğitim altyapısını tesis ederek sağlık hizmetlerinin ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanları yetiştirmek istiyoruz. Öğrencilerimizin burada edindikleri donanım sayesinde, yarınlarımızın çok daha aydınlık olacağına inanıyorum" diye konuştu.


Rektör Prof.Dr.Akhan'a teşekkür.


Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Soyöz de İKÇÜ'nün ilk meslek yüksekokulu olarak kuruldukları günden bu güne destek veren Rektör Prof.Dr.Akhan'a teşekkür etti.


"Uygulamalı bir eğitim programına sahibiz"


Dört programda 173 öğrenciye ulaştıklarını söyleyen Yrd.Doç.Dr.Soyöz," Sağlık alanına nitelikli yardımcı sağlık personeli yetiştiriyoruz. Sağlık sektöründeki gelişmelere paralel olarak eğitimli sağlık personeline olan ihtiyaç da artmaktadır. Ön lisans eğitimi veren bir kurum olarak uygulamalı eğitime ağırlık vererek öğrencilerimizi çalışma hayatına en verimli şekilde hazırlamaktayız. Öğrencilerimiz, İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 112 Acil Servis İstasyonu, Narlıdere Huzurevi ile İKÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesinde uygulamalı olarak eğitim görmektedirler.Öğrencilerimizin uygulama ve staj eğitimlerinde bu kurumlarımızdan eğitim programlarımıza destek olan tüm akademik ve idari personele teşekkürlerimizi sunuyorum. İlk öğrencilerimiz olarak sizlerle gurur duyuyoruz. "


Törende mezun öğrenci Merve Kuzucuk ile Öğr.Gör.Mücahit Yalçın Öztüfekçi ile Mühendislik Fakültesi öğrencisi Doruk Can Mutlu'nun sundukları müzik dinletisi beğeni kazandı.


Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu  Müdürü Yrd.Doç.Dr.Soyöz eşliğinde okul birincisinin Mezuniyet Kütüğüne plaket çakmasının ardından törene katılan protokol üyeleri ve Sağlık Hizmetleri MYO Öğretim Görevlileri öğrencilere diplomalarını takdim ettiler.


Mezuniyet andını hep bir ağızdan okuyan öğrenciler sağlık sektörüne adım atmanın heyecanını kep atarak  aileleriyle paylaştı.


HABER İLE İLGİLİ RESİMLER

Başa Dön